Ośrodek wczesnej rehabilitacji kardiologicznej

O Ośrodku

Logo Biuletynu Informacji Publicznej z łączem do strony Biuletynu Informacji Publicznej Szpitala Kopernika w Łodzi

Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej przy ul. Popioły 40 znajduje się w południowej części miasta pomiędzy drogami w kierunku Pabianic i Piotrkowa Trybunalskiego w kompleksie leśnym zwanym „Lasem Rudzkim”, który jest fragmentem dawnej puszczy.

W odległości 1 km od Ośrodka w dolinie rzeki Ner został utworzony zbiornik wodny zwany „Stawem Stefańskiego” z kąpieliskiem i Ośrodkiem Sportów Wodnych. Okolice Ośrodka posiadają duże walory krajobrazowe, klimatyczne i rekreacyjne, w sąsiedztwie znajdują się zabytkowe wille fabrykanckie.


Ośrodek został uruchomiony w 1975 roku i jest największa placówką w województwie łódzkim, który prowadzi kompleksową rehabilitację kardiologiczną. W ośrodku rehabilitowanych jest około 1000 pacjentów rocznie.


Obecnie Ośrodek dysponuje 50-łóżkowym oddziałem przystosowanym do prowadzenia rehabilitacji w warunkach stacjonarnych oraz posiada oddział rehabilitacji dziennej.
Ponadto w Ośrodku jest realizowana kardiologiczna rehabilitacja hybrydowa- telerehabilitacja.


Pacjenci przebywający w Ośrodku mają do dyspozycji świetlicę z dostępem do Wi-Fi, bibliotekę, jadalnię, bufet i miejsce do wypoczynku. Sale chorych 2 i 3 osobowe wyposażone są w telewizory, czajnik elektryczny i niepełny węzeł sanitarny. Część Ośrodka jest po generalnym remoncie.


Ośrodek posiada nowoczesny sprzęt do rehabilitacji, salę do treningów na ergometrach rowerowych, salę do kinezyterapii indywidualnej, pracownie fizykoterapii, dwie sale gimnastyczne z pełnym wyposażeniem do treningów oporowych.


Na terenie obiektu w każdą sobotę odprawiana jest Msza Święta.

W parku znajduje się ścieżka rehabilitacyjna i trasy spacerowe.


Pobyt w naszym oddziale jest kontynuacją przebytego leczenia szpitalnego w oddziale kardiologicznym lub po zabiegach kardiochirurgicznych. Naszym zadaniem jest ocena aktualnego stanu zdrowia, wykonanie badań diagnostycznych oraz ustalenie indywidualnego programu treningów kardiologicznych.