Ośrodek wczesnej rehabilitacji kardiologicznej

Dostępność – raport i deklaracja


Deklaracja dostępności

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej: 

rehabilitacjakardiologiczna.kopernik.lodz.pl

  • Data publikacji strony internetowej: 17 kwietnia 2019 r.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 18 marca 2025 r.

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest niezgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem:

  • strona nie posiada formularza kontaktowego
  • brak możliwości wyszukiwania treści
  • brak możliwości zmiany kontrastu
  • brak opcji zmiany rozmiaru czcionki
  • część stron nie posiada unikalnego paska tytułu oraz opisów linku
  • zamieszczone multimedia nie posiadają tekstu alternatywnego
  • nie wszystkie elementy aktywne w serwisie są dostępne za pomocą klawiatury
  • linki do dokumentów do pobrania nie mają informacji o jego formacie, rozmiarze i języku
  • w materiałach filmowych nie ma napisów dla osób niesłyszących i Głuchych
  • materiały wideo nie są tłumaczone na język migowy.

Treści nieobjęte przepisami

  • multimedia opublikowane przed 23 września 2020 r.
  • archiwalne dokumenty tekstowe i tekstowo-graficzne, dokumenty utworzone w programach przeznaczonych do tworzenia prezentacji lub arkuszy kalkulacyjnych, opublikowane przed dniem 23 września 2018 r. mapy treści niewykorzystywane do realizacji bieżących zadań

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji: 25 września 2020 r.
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji i jej aktualizacji: 18 marca 2025 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiszowe

Używane są standardowe skróty klawiszowe.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Piotra Sobczaka – mailowo promocja@kopernik.lodz.pl lub telefonicznie 42 689 57 57.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy jak najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informację w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego Szpitala:

  • Organ Nadzorujący: Dyrektor WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi
  • adres: ul. Pabianicka 62, 93-513 Łódź
  • e-mail: szpital@kopernik.lodz.pl

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-zapewnienie-dostepnosci-cyfrowej-strony-internetowej-lub-aplikacji-mobilnej

Możesz także poinformować o tej sytuacji  Rzecznika Praw Obywatelskich

https://bip.brpo.gov.pl/pl


Pozostałe informacje

Stan dostępności architektonicznej Ośrodka Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej

Dostępność architektoniczna

Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej – ul. Popioły 40 w Łodzi
Budynek Ośrodka składa się z trzech połączonych ze sobą pawilonów (A, B i C), do których prowadzą cztery wejścia z poziomu „0” oraz dodatkowo kolejne dwa z poziomu tarasu (otwartego sezonowo) na pierwszym piętrze.

Wejście Główne – część rehabilitacyjna

Do wejścia prowadzi chodnik z kostki brukowej. W wejściu nie zostały zamontowane drzwi otwierane automatycznie. Zastosowano standardowe dwuskrzydłowe drzwi, z pochwytem w kształcie litery „C”. Nad wejściem znajduje się zadaszenie. Przeszkodę może stanowić próg (integralna część drzwi) o wysokości ok. 4 cm. Do budynku (części rehabilitacyjnej) można również dostać się drugim wejściem (na prawo od wejścia nr 1). Do drugiego wejścia prowadzi chodnik (częściowo z kostki brukowej i płyt chodnikowych), na początku którego – od strony asfaltu – przeszkodę może stanowić krawężnik. W wejściu tym nie zostały zamontowane drzwi otwierane automatycznie. Zastosowano standardowe dwuskrzydłowe drzwi, z pochwytem w kształcie litery „C”. Przeszkodę może stanowić kilkucentymetrowy próg (integralna część drzwi).

Wejście boczne do części A i B budynku

Do wejścia prowadzi chodnik z kostki brukowej. W wejściu nie zostały zamontowane drzwi otwierane automatycznie. Zastosowano standardowe dwuskrzydłowe drzwi, z pochwytem w postaci zwykłej klamki. Przeszkodę może stanowić próg (integralna część drzwi) o wysokości ok. 2 cm.

Wejście boczne do części C

Do wejścia prowadzą schody(dwa stopnie, które nie są oznaczone kontrastowo). Nie zastosowano pochylni ani podnośnika. Dodatkowo przeszkodę może stanowić wysoki krawężnik prowadzący do schodów od strony asfaltu. W wejściu nie zostały zamontowane drzwi otwierane automatycznie, zastosowano standardowe dwuskrzydłowe drzwi.

Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzami i schodami, których skrajne stopnie oznaczone są kontrastowo. Dodatkowo z parteru pawilonu „A” na I piętro pawilonu „B” i z powrotem możliwa jest komunikacja pionowa dźwigiem osobowym, częściowo dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych (mało miejsca, brak wypukłych przycisków i oznaczeń Braille’a).

W budynku na parterze znajduje się pięć toalet, w tym jedna łazienka (z toaletą) dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, w wyremontowanej części „A” budynku, w większości pokoi znajdują się łazienki.

Na terenie obiektu nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Zgodnie z art. 20a ust.1-6 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektów użyteczności publicznej m.in. do budynków opieki zdrowotnej. Osoby z niepełnosprawnością korzystające z psa asystującego mają prawo wstępu na teren i do budynków Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Warunkiem wejścia na teren kompleksu szpitalnego z psem asystującym jest posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Pies asystujący musi być wyposażony w specjalną uprząż z umieszczonym napisem „pies asystujący”.

Możliwość wejścia na teren kompleksu szpitalnego z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za  ewentualne szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.

Stan dostępności komunikacyjno-informacyjnej Ośrodka Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej


Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W Ośrodku Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego na miejscu ani on-line.

W budynku Ośrodka nie ma pętli indukcyjnych.


Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego:

Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej – raport w pliku PDF, rozmiar 144 KB, dokument w języku polskim